Nieuws uit de regio Zeeland editie april 2025

Zorgmanager Inge Staps stelt zich voor!
 

Inge Staps 

"Ik ben Inge Staps en sinds 1 januari Zorgmanager bij Zuidwester. Tot dusver vind ik het een hele fijne organisatie met hele warme mensen en ben ik blij dat ik de overstap vanuit het onderwijs heb gemaakt. 

De afgelopen jaren was ik onderwijsmanager bij Scalda (MBO Zeeland) en daarvoor teamleider bij Curio (MBO Brabant). Van oorsprong kom ik uit Brabant. Na het behalen van mijn Vwo-diploma ben ik als au-pair naar Parijs gegaan. Mijn studie tv-regie en productie heb ik in Brussel gevolgd aan het Royal Institute for Theatre, Cinema and Sound. In totaal heb ik 12 jaar voor de televisie gewerkt. Tussen RTL en MBO heb ik drie jaar in de (jeugd)hulpverlening gewerkt, terwijl ik een BBL-opleiding Sociaal Pedagogisch Hulpverlener volgde. Als 32-jarige koos ik hiervoor omdat ik graag maatschappelijk relevant werk wilde doen, met en voor mensen. Het leven leidde mij echter richting het onderwijs, waar ik de afgelopen 14 jaar werkzaam was. Nu ben ik eindelijk weer terug in de zorg en ik heb het erg naar mijn zin.

Naast mijn werkend leven ben ik moeder van twee dochters, Eef van 14 en Sien van 19. Wij wonen nu vier jaar in Koudekerke, aangetrokken door de zee, waar wij verliefd op werden tijdens onze reis langs de Europese kusten van Frankrijk, Spanje en Portugal. Wij hebben ook een hond (Tieg), een kat (Bodhie) en een gerbil (Stacey).

Als leidinggevende zou ik mezelf omschrijven als verbinder, ondernemer en out-of the box-denker. Ik zet mensen graag in hun kracht en kijk ernaar uit met jullie samen te werken. Ik hoop dat ik, met mijn (levens)ervaring en kennis, kan bijdragen aan de uitdagingen en ontwikkelingen binnen Zuidwester."
 


 
Verdeling locaties per zorgmanager per 1 januari 2025
 

Verdeling locaties per zorgmanager regio Zeeland
 



Jaarplan 2025 regio Zeeland

Het thema voor het jaarplan regio Zeeland 2025 is ‘samenwerken aan een gezonde toekomst'.

Focus
De grootste focus ligt hierbij op gezonde collega's en teams; zo richten we ons op behoud van onze huidige collega's en werving van nieuwe collega's, besteden we extra aandacht aan (preventie van) verzuim in combinatie met werkdrukverlichting, de aanscherping wet DBA en Strategische PersoneelsOntwikkeling (SPO).

Cliënten
Voor cliënten blijft de aandacht uitgaan naar het op orde houden van de zorgcyclus, ontwikkelen we betekenisvolle daginvulling verder, verstevigen we Eigenz in verband met de grote groei in de afgelopen jaren en zoeken we vervangende woonruimte voor de Elvis Presleylaan, Willem Dreeslaan met uitbreiding van VPT plaatsen.

Na de zomerperiode zal de voorbereiding starten van de uitrol in 2026 van nieuwe zorgdomotica binnen de regio. Dit alles doen we binnen een gezonde bedrijfsvoering en in samenwerking met in- en externe partijen.

Voor een uitgebreidere toelichting van het jaarplan vindt u hieronder het jaarplan.



jaarplan regio Zeeland



Opening Kringloop ’s-Gravenpolder

Onder grote belangstelling is op 6 februari 2025 onze Kringloop ’s-Gravenpolder officieel van start gegaan op de nieuwe locatie aan de Rangeerstraat 2a. 
Wethouder Marga van de Plasse verrichtte de feestelijke openingshandeling, sámen met deelnemers aan de dagbesteding. Met deze verhuizing nemen we een grote stap in de ontwikkeling van het dagbestedingsaanbod in regio Zeeland, specifiek voor mensen met een licht verstandelijke beperking. 

De collega’s en cliënten in ’s-Gravenpolder hebben erg naar deze verhuizing uitgekeken. Het is een mooie en ruime locatie met goede voorzieningen. Het is er prettiger werken en fijner winkelen. 
  

Kringloop
Kringloop



LVB-cluster Zeeland van start

Onlangs was de feestelijke aftrap van het LVB-cluster in regio Zeeland. Dit cluster is begin van het jaar gestart en bestaat uit drie woonlocaties en één dagbestedingslocatie.

Persoonlijk begeleiders
Daarnaast zijn drie persoonlijk begeleiders A aangesteld. Zij werken mee op de locaties. Ook hebben zij een overkoepelende functie. Ze onderzoeken hoe de zorg loopt, kijken naar wat goed gaat en wat niet, en naar de wensen die cliënten hebben binnen hun zorg en verdere ontwikkeling.

Teamondersteuner
Ook is een teamondersteuner A gestart om de teams organisatorisch te ondersteunen. Hierdoor houden zij meer tijd over voor de zorg en begeleiding van de cliënten.

Visie van het cluster
Tijdens de startbijeenkomst hebben de medewerkers in groepjes gewerkt aan een idee dat bijdraagt aan de visie van het cluster. Deze ideeën zijn verzameld en worden de komende tijd door een werkgroep verder uitgedacht. Ook werkt men aan een plan voor het uitvoeren van deze ideeën. Zo worden medewerkers actief betrokken bij de ontwikkeling van het cluster.

Cliënten beter van dienst
Met de start van het LVB-cluster hopen we expertise te delen en toekomstgericht te organiseren. Hierdoor kunnen we onze cliënten nog beter van dienst zijn, en hen zoveel mogelijk ondersteunen in hun ontwikkeling naar zelfstandigheid.

 

Veel succes
 



Gastlessen voortgezet onderwijs

Twee dagbesteding medewerker duo's gaan regelmatig naar het voortgezet onderwijs om een gastles te geven over Zuidwester en de leerlingen enthousiast te maken om te kiezen voor een zorgopleiding. Deze keuze wordt tenslotte al in het voortgezet onderwijs gemaakt.

Collega's Ellen Rotte en Anneke Jeras, of Debby van Mourick en Eline Poppe, gaan naar verschillende scholen zoals het Goese Lyceum, het Calvijn college en het Ostrea Lyceum. Ook kwamen leerlingen van het Ostrea Lyceum langs voor een bedrijfsbezoek waarbij ze meekeken en deden bij activiteiten op de dagbesteding. 
 

gastlessen

 



Rookvrije Generatie in onze binnentuin

Misschien heeft u het al opgemerkt: op verschillende plaatsen op ons terrein zijn tegels geplaatst met daarop de tekst ROOKVRIJE GENERATIE. Dit is een belangrijke stap, want het betekent dat er in de gehele binnentuin niet meer gerookt mag worden.

Het is fijn om te zien dat steeds meer collega's stoppen met roken of al gestopt zijn. Dit is een positieve ontwikkeling voor onze gezondheid en de omgeving. Voor degenen die toch willen genieten van een sigaretje, kan dat uiteraard nog tussen het kantoor van de nachtdienst en de Scheldestraat.

We denken momenteel na over een algeheel rookverbod voor het gehele terrein. Hierbij zullen we uiteraard rekening houden met de behoeften van de rokers onder ons.

Rookvrij
 



Keuring zorgmatrassen

In het najaar heeft de firma Wissner Bosserhoff (WiBo) op de woningen alle zorgmatrassen gekeurd. Matrassen die afgekeurd zijn, zullen in april vervangen worden. 

Keuring matras



Oproep vrijwilligerswerk

We willen graag een oproep doen aan het netwerk van onze cliënten om vrijwilligerswerk op te pakken. Jouw inzet kan een groot verschil maken in het leven van onze cliënten. Of het nu gaat om een wandeling, een kopje koffie, een uitstapje of begeleiding naar de kerk, jouw hulp is van onschatbare waarde. Samen kunnen we ervoor zorgen dat onze cliënten een rijk en vervuld leven leiden met een sterk ondersteunend netwerk.

Meld je aan als vrijwilliger bij Petra Vermeulen, Coördinator Vrijwillige Inzet via p.vermeulen@zuidwester.org.
 



NIEUWS UIT DE CLIËNTENRAAD 

Verwant gezocht voor cliëntenraad regio Zeeland

Medezeggenschap vinden we heel belangrijk. Besluiten die binnen Zuidwester worden genomen, hebben vaak invloed op het leven van onze cliënten. Daarom kunnen cliënten meepraten en meebeslissen over bepaalde plannen en keuzes. De medezeggenschap van cliënten is bij Zuidwester georganiseerd in verschillende raden, waaronder de regionale cliëntenraden. In elke regio van Zuidwester is er een cliëntenraad (CR). De cliëntenraad bestaat uit cliënten en verwanten en praat namens alle cliënten in de regio mee over onderwerpen die de organisatie aangaan. Dit kan bijvoorbeeld gaan over begeleiding, zorg, behandeling, dagbesteding en wonen. Ook geeft de raad gevraagd en ongevraagd advies aan het regiomanagement. Leden van de cliëntenraad kunnen op die manier hun stem laten horen over zaken die voor alle cliënten waardevol zijn. 

Nieuw lid gezocht vanuit de verwanten 
Om dit ook in de toekomst te blijven doen, zijn we op zoek naar versterking in de regionale raad van Zeeland. Ben je betrokken bij een cliënt van Zuidwester of Eigenz? Ben je geïnteresseerd in wat er speelt binnen Zuidwester en de gehandicaptenzorg en wil je meedenken over keuzes in de regio? Dan is de cliëntenraad echt iets voor jou. De cliëntenraad vergadert vier tot vijf keer per jaar. Om lid te worden is het belangrijk dat je regelmatig contact hebt met de cliënten in de regio en dat je goed kunt samenwerken.
 
Lid worden? 
Wil je een steentje bijdragen en meepraten over wat speelt bij Zuidwester? Stuur dan een email met jouw motivatie naar recruitment@zuidwester.org en laat ook weten om welke regio het gaat.

Heb je nog vragen of wil je een keer sfeer proeven in één van de vergaderingen? Neem dan gerust contact op met Cobie Weiden, lid van de cliëntenraad in Zeeland. Ze is bereikbaar via c.weiden@zuidwester.org of telefonisch/Whatsapp via 06-14535056. 

Goed om te weten is dat je (nog) niet alles hoeft te kunnen. Als nieuw lid kun je scholing over medezeggenschap volgen en ter ondersteuning van de leden van de cliëntenraad is een coach beschikbaar. 
 
Help je mee? Je bent als lid van de cliëntenraad echt van betekenis voor alle cliënten.
 



Nieuws uit de bewonersraad


Ons jaar begon feestelijk met een Nieuwjaars lunch op 7 januari bij De Hippe Zeeuw. 
Een leuke middag die in het teken stond van gezellig eten, drinken en alvast een beetje voorbereiden op onze eerste vergadering van het nieuwe jaar op 13 januari.  
Een goed begin van 2025!  

Bij het opstellen van het jaarplan van 2025 ligt de focus op de “Pijlers van de Medezeggenschap”:

*Persoonlijke ontwikkeling: 
Door het aanbieden van trainingen, workshops en theater. 25 februari jl. hebben we de voorstelling “De Verwanten” bezocht. Een theaterstuk voor én door ervaringsdeskundigen. We hebben hier in de daaropvolgende vergadering samen over gesproken. Verder zijn er uitnodigingen verstuurd naar de muziekagoge en de coördinator vrijwillige inzet om wat meer over hun functie te vertellen en hopelijk kunnen we als bewonersraad/ervaringsdeskundigen ook een bijdrage leveren.

*Maatschappelijke betrokkenheid: 
Het organiseren van activiteiten die bewoners verbinden met een bredere gemeenschap. Het komend voorjaar hebben we een excursie gepland naar De Herenboeren in Nisse (gezamenlijk project duurzaam voedsel produceren). 

Ook zijn we op 6 februari naar de opening van de nieuwe dagbestedinglocatie De Kringloop ’s-Gravenpolder geweest.

*Inspraak: 
Het versterken van invloed op besluitvorming. Voor mogelijkheden zorgen waarin bewoners hun mening ook daadwerkelijk kunnen geven. 
De bewonersraad is ondertussen uitgebreid met een nieuwe deelnemer. Ook willen we als bewonersraad dit jaar woningen die niet actief (kunnen) zijn binnen de bewonersraad, om input vragen, middels aanwezigheid bij teambespreking of formulier “Vraag de Raad” (deze is nog in ontwikkeling).

Kortom, de afgelopen maanden is er hard gewerkt om de bewonersraad nog meer op de kaart te zetten en dit willen in de loop van het jaar zeker een vervolg geven.

Hartelijke groeten,

Anneke Jeras
Coach bewonersraad